Bergama, Bakırçay'ın en modern hayvan pazarı Açılıyor

“Bergama Belediyesi Kapalı Hayvan Pazarı” kısa bir zamanda açılıyor.

Bergama, Bakırçay'ın en modern hayvan pazarı Açılıyor


İZMİR BAKIRÇAY’IN EN MODERN HAYVAN PAZARI AÇILIYOR

Bergama’da alıcı ve de satıcılara daha rahat bir ortamda alışveriş imkânı sunacak olan “Bergama Belediyesi Kapalı Hayvan Pazarı” kısa bir zamanda açılıyor.

Bergama Mezbahası’nın yanına yapılan Bergama Belediyesi Kapalı Hayvan Pazarı, 6 Ağustos Pazartesi günü saat 10.30’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Kapalı Hayvan Pazarı’nın, Avrupa Birliği standartlarına uyumlu olarak hizmete açılan Bergama Mezbahası’nın yanında yer alacak olmasının bölge hayvancılığı için büyük önem taşıdığını belirten Başkan Gönenç; “Tüm donatılarıyla hayvan yetiştiricilerine ve alıcı vatandaşlarımıza daha rahat ve güzel temiz bir ortamda alışveriş imkânı sağlayacak olan tesisimizin açılışına tüm değerli halkımız davetlidir” dedi.

TÜM AYRINTILAR DÜŞÜNÜLDÜ (Hizmet için)

11 bin metrekarelik alanda inşa edilen Kapalı Hayvan Pazarı 900 küçükbaş ve 300 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip. 1400 metrekare küçükbaş, 1700 metrekare büyükbaş hayvanlar için ayrı padoklarda yer alıyor. Üstü kapalı indirme-bindirme rampasında ki padoklar aydınlatma sistemi ile akşamları da kolaylıkla kullanılabilecek. Ayrıca da hayvan pazarının giriş-çıkış kapılarının arasında bulunan alanda kontrollü geçiş de sağlandı ve de buralarda dezenfektan havuzları bulunuyor. Veteriner, personel, muhasebe ve de yönetici odalarına sahip olan idari binasında soyunma odası bulunmakta, banyo ve engelli WC’ye sahip tuvaletler bulunuyor. 165 metrekarelik alanda hazırlanan yemekhanede tabldot yemek servisi, çay ocağı ve satış birimi de yer alıyor. 145 metrekarelik yem deposu ile pazarda bulunan hayvanlara yem ve su bekletme imkânı da sağlanıyor.


Etiketler :   Bergama Belediyesi Kapalı Hayvan Pazarı 
<< Önceki Haber Bergama, Bakırçay'ın en modern hayvan pazarı Açılıyor Sonraki Haber >>

Bergama, Bakırçay'ın en modern hayvan pazarı Açılıyor

Bergama, Bakırçay'ın en modern hayvan pazarı Açılıyor

  Yukleme: 0.005718