İstanbul Gümrük'de 48 adet suikast silahı ele geçirildi

İstanbul'da Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan operasyonda 4 ayrı kargoda 48 adet suikast silahı ele geçirildi. Bu haber ayrıntıları aşağıda devam etmektedir.

 İstanbul Gümrük'de 48 adet suikast silahı ele geçirildi


 İstanbul Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü'nde yapılan denetimler arasında riskli görülen bir kargoyu fiziki aramaya aldı. "CNC Torna Tezgahı Parçaları" olarak beyanda edilen posta önce X-Ray taramasından sonra da fiziki aramaya yönlendirildi. Bu yapılan aramada paketin içerisinde çıkan makine parçalarının arasında gizli zulalanmış şekilde 24 tane silah üst mekanizması, aksam ve parçaları tespit edildi.
 
BİNLERCE KARGO İNCELENDİ
 
Ele geçirilen silahların geri kalan parçalarının tespit edilmesi adına gümrük muhafaza ekipleri İstanbul'da olan on binlerce kargoyu hemen mercek altına aldı. Üç gün den sonra yine İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü'nde farklı bir kişiye gelen şüpheli bir paket olduğu için incelemeye alındı. Yapılan kontrolde makine parçası olarak beyan edilen kargonun içerisinde 8 adet silah mekanizması olduğu kesin olarak tespit edildi.  Araştırmalarını derinleştiren ekipler, aynı şekilde 2 farklı kargoda daha 16 adet silah mekanizması ile silahlara ait şarjör ele geçirdi.
 
SİLAHLARIN ABD'DEN KARGOLANDIĞI TESPİT EDİLDİ
 
Yapılan bu incelemeler tarafından alıcı ve göndericinin yakalanmamak için kamuoyunca suikast silahı olarak bilinen tabancaları parçalara ayırdığı ve parçaların ABD'den farklı günlerde, farklı paketlerde, farklı gönderici ve alıcılar adına kargolandığı ortaya çıktı. Ele geçirilen toplam 48 adet suikast silahı mekanizmaları ve aksamlarının alıcıları tespit edilerek 6  farklı adreste eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonlar sonucu gözaltına alınan şüphelilerin terör örgütleri ile bağlantıları araştırılıyor. Haberin ayrıntılar devam etmektedir.

...:izmirhabergazetesi:...


Etiketler :   Ticaret Bakanlığı Gümrük 
<< Önceki Haber İstanbul Gümrük'de 48 adet suikast silahı ele geçirildi Sonraki Haber >>

İstanbul Gümrük'de 48 adet suikast silahı ele geçirildi

İstanbul Gümrük'de 48 adet suikast silahı ele geçirildi

  Yukleme: 0.005786