İstanbul Sandıkları imamlara emanet!

İstanbul Sandıklar için, YSK’nin kararı tartışılırken, imamların da artık sandıklarda görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul Sandıkları imamlara emanet!


YSK’nin 7 üyesinin 31 bin sandığın 754’ünde kamu görevlisi olmayan kişilerin sandık başkanı olduğu belirtildi. İstanbul seçiminin iptaline ilişkin olucağı üzerindeki tartışmalar sürerken; 23 Haziran’da yenilenecek seçim için kaymakamlıkların önceki seçimlerde ağırlıklı olarak eğitim, sağlık ve adliye çalışanlarından oluşturduğu kamu görevlisi listelerine imamları da eklediği ortaya çıktı. YSK, bazı ilçe seçim kurullarının başvurusu üzerine imamların da kamu görevlisi olduğu, sandık kurulu başkanı ve üyesi olabileceği yönünde görüşlerini bildirdi.

KURUL BAŞKANLARI TEDİRGİNLER

İlçe seçim kurulları, hafta başında sandık kurulu başkan ve üyelerini belirterek isteyen siyasi partilere bildirdi. İlçe seçim kurulları, bugün sandık kurulu oluşumuyla ilgili itirazları karara bağlayacak. 31 Mart seçimlerinde sandık kurulu başkanlarının dışarıdan belirlendiği iddiaları nedeniyle tartışma konusu olan ilçe seçim kurulları, 23 Haziran seçimi için karar almadan önce pek çok konuda YSK’ye görüşlerini sordu.

...:izmirhabergazetesi:...Bu Haberin Manşeti :

İstanbul Sandıkları imamlara emanet!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   İstanbul Sandıkları 
<< Önceki Haber İstanbul Sandıkları imamlara emanet! Sonraki Haber >>

İstanbul Sandıkları imamlara emanet!

İstanbul Sandıkları imamlara emanet!

  Yukleme: 0.006309