İzmir'deki Kurbanlıklar Bayrama Hazır

İzmir İnciraltı'ndaki hayvan pazarında yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hareketlilik arttı.

İzmir'deki Kurbanlıklar Bayrama Hazır


İzmir İnciraltı'nda kurulan hayvan pazarında bayram hareketliliği başladı. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Ağrı, Van ve Kars'ın dışında İzmir Seferihisar ve Ödemiş'ten gelen kurbanlıklar alıcılarını bekliyor. Sıkı pazarlıkların yaşandığı pazarda besiciler kurban alımının son güne bırakılmaması gerektiğini söylüyor. Seferihisar'da üreticilik yapan Hüseyin Ceylan Şen, "Kurbanlık fiyatlarında arife günü düşüş yaşanacağı yönünde yanılgılar oluyor. Kurbanlık alacak vatandaşların arife gününe kalmamasını tavsiye ederim. Arife günü fiyatlar düşmez. Hayvanların iyileri ise önceden satılmış olur” dedi.

En Pahalı Büyükbaş 15 Bin Lira

Ağrı'dan pazara 60 büyükbaş hayvan getiren Feshi Çeçen, "Hayvanlarımızı iki araçla getirdik. Yaptığımız iş çok zahmetli. Bu bayram emeklerimizin karşılığını almaya umut ediyoruz. Şu ana kadar kurbanlıkların yarısından fazlasını sattık. Büyükbaş fiyatlarımız 6 bin liradan başlıyor 13 bin liraya kadar devam ediyor. Geçen bayrama göre çadırlarımız yarı yarıya azaldı ancak satışlarımız şu an için iyi gidiyor. Pazarın en pahalı hayvanı bizde. 900 kilo ağırlığında ve 15 bin liradan alıcı bekliyoruz" dedi.

Küçükbaşlarda Fiyat Yükseldi

Bu sene küçükbaş hayvan fiyatlarında geçen yıla oranla biraz yükselme yaşandığını söyleyen besici Saki Çapacı, "Pazarda küçükbaş hayvan satıyoruz. Küçükbaş hayvan fiyatlarında bu sene ufak bir yükselme var. Çünkü yem fiyatları arttı. Ama biz elimizden geldiği kadar halkımıza destek olmaya çalışıyoruz. Bin 200 liradan 2 bin liraya kadar hayvan bulabilirsiniz. Şu an da talepler geliyor ancak bayram yaklaştıkça daha da artmasını umut ediyoruz" diye konuştu.


Etiketler :  
<< Önceki Haber İzmir'deki Kurbanlıklar Bayrama Hazır Sonraki Haber >>

İzmir'deki Kurbanlıklar Bayrama Hazır

İzmir'deki Kurbanlıklar Bayrama Hazır

  Yukleme: 0.005110