Karşıyaka: Vatan Size, Aileniz Bize Emanet!

Karşıyaka Belediyesi ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi, çatışma bölgelerinde canı pahasına görev yapan askerler ile ailelerine destek olmak amacıyla, ülkeye örnek olacak bir adım atarak “Vatan Size, Aileniz Bize Emanet” projesini başlattı.

Karşıyaka: Vatan Size, Aileniz Bize Emanet!


Karşıyaka Kent Konseyi ve sivil toplum örgütlerinin de iş birliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, farklı bölgelerde terörle mücadele eden güvenlik güçlerine ‘moral paketleri’ gönderilmesi hedeflendi. Aralık ayında başlayan proje kısa sürede çığ gibi büyüdü, onlarca sivil toplum kuruluşu ile başta anaokulu öğrencileri olmak üzere 500'e yakın vatandaş 'moral kolilerine' katkı sundu. Belediyenin farklı birimlerine konulan sandıklarda binlerce mektup toplandı.

Binlerce Mektup Ve Hediye

Aralık ayından bu yana Suriye, Çukurca, Batman ve Bingöl gibi bölgelerde terörle mücadele için görevlendirilen askerlere yüzlerce moral kolisi gönderildi. Paketlerde; ev yapımı çörekler, çocukların kaleminden resimler, el yazısı mektuplar, kitaplar ve manevi değere sahip özel hediyelere yer verildi.

Projenin ikinci ayağında ise askerlerin, 'bize' emanet ettikleri eş ve çocuklarına manevi destek sağlanmaya başlandı. 7 gün 24 saat hizmet veren irtibat noktaları aracılığıyla, sağlık hizmetleri ile psikolojik destek sunuluyor. Moral gezileri düzenleniyor.Bu Haberin Manşeti :

Karşıyaka: Vatan Size, Aileniz Bize Emanet!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Karşıyaka Belediyesi ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği  
<< Önceki Haber Karşıyaka: Vatan Size, Aileniz Bize Emanet! Sonraki Haber >>

Karşıyaka: Vatan Size, Aileniz Bize Emanet!

Karşıyaka: Vatan Size, Aileniz Bize Emanet!

  Yukleme: 0.006393