MEB okullarının arasında ayrım yapıyor

MEB her yere ihtiyaç olmadan imam hatip açmış, içine öğrenci bulamayınca tanıtım, zoraki yönlendirme gibi yöntemlerle bu okullara öğrenci kazandırma yönünde çalışmalar başlatmıştı.

MEB okullarının arasında ayrım yapıyor


Bu çalışmalar için MEB hiçbir şekilde maddi kaynağı kullanmaktan vazgeçmedi. Şimdi başarısız ve öğrencinin istemeden zoraki gittiği az öğrencili imam hatiplere “Akademik Koçluk” sistemi işlem getirmeye hazırlanıyor.

Anadolu Liselerinin arasındaki derslik sayısının ihtiyacı karşılaması, kalabalık sınıflarına karşılık imam hatip okullarında ihtiyaçtan fazla okul açılmasından dolayı sınıfların ise öğrenci azlığı dikkat çekiyor. Buna rağmen de imam hatipli okulların eğitimde başarısızlıkları sürmeye devam ediyor.  MEB başarısızlığı örtmek için imam hatip liselerinin  akademik başarılarını ise artırmak için gerekli çalışmalar sürdürüyor. Oysaki daha başarılı anadolu liselerini de görmezden geliyor. Derslik sayılarını ve öğrenci kalabalıklarını bildiği halde imam hatip açmaya devam ediyor.

"MEB okullarının arasında ayrım yapıyor"

Milli Eğitim Bakanlığı  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce 2018-2019 eğitim öğretim yılında, özel program ve proje uygulayan Anadolu imam hatip liselerine yönelik akademik ve bilimsel alanlarda uzmanlar, akademisyenler, danışmanlar aracılığıyla uygulama, araştırma ve geliştirme desteği sunulmasını sağlayan Akademik Danışma Kurulları hayata geçirdi.

...izmirhabergazetesi:...


Etiketler :   MEB okulları  Akademik Koçluk  Anadolu Liseleri  imam hatip liseleri  Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü  Akademik Danışma Kurulları 
<< Önceki Haber MEB okullarının arasında ayrım yapıyor Sonraki Haber >>

MEB okullarının arasında ayrım yapıyor

MEB okullarının arasında ayrım yapıyor

  Yukleme: 0.006870