Tezcan'dan 'yeni MYK' açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan MYK toplantısının ardından açıklama yapıyor.

Tezcan'dan 'yeni MYK' açıklaması


Bülent Tezcan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

16 yıldan bu yana iktidardaki akp yönetimi ve Erdoğan yine milletin yastığının altına gözlerini dikti. Man adasındaki dolarları bozdurdun mu? TL 'ye çevirdin mi? Milletten fedakarlık beklerken millete hesap ver. Daha man adası hesabını vermemiş Erdoğan milletten dolarlarını bozdurmalarını bekliyor.

Açıklanan 100 günlük pakette sorunlara çözüm yok. 

Erdoğan'a soruyorum nerede kaldı bunlar paketin dibine mi düştü? Söz verirken veriyordunuz milletin oyunu aldınız. Ne diyordu Erdoğan? Seçimlerden hemen önce şu seçimler olsun bakın bunlarla hesaplaşacağız diyordu ? Seçimden sonra dolar aldı başını gidiyor.

LGS sınavları bu iktidarın utancıdır. Başarısızlık rekoru. Bu aslında çocuklarımızın değil iktidarın sistemin başarısızlığı. 

MYK sayın genel başkanın belirlediği isimlerden oluşuyor. Bu yetki tüzükte tanınmış yetkidir. 

Sayın genel başkanımız, önümüzdeki süreçte CHP'nin yönünü çizmek , partiyi hızlı bir biçimde yerel seçimlere hazırlamak yol haritasını belirlemek üzere yeni çalışma ekibi oluşturacaktır.

 Tüzük açısından imza toplanmadı. Genel merkezimize teslim edilen imza 618 idi. 4tanesi düşüldü. 614 . 4 kişi de iki kez imza vermiş. 610 imza kalıyor. 5 tanesi de üyelikten dahaönce istifa etmiş. 605 imza kaldı. Bunu inceledi arkadaşlarımız. 5 tane imza da genel gündeme uygun değil diye kaldı 600 . 31 kişi de imzasını geri çekmiş. Hiçbir zaman 630 imza teslim edilmedi. 


Etiketler :  
<< Önceki Haber Tezcan'dan 'yeni MYK' açıklaması Sonraki Haber >>

Tezcan'dan 'yeni MYK' açıklaması

Tezcan'dan 'yeni MYK' açıklaması

  Yukleme: 0.005078