van haber

DOLAR 32,9309 0.16%
EURO 35,3797 0.1%
ALTIN 2.456,620,24
BITCOIN 20395823,55%
İzmir
35°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
Bölgesel Yağlanmalarınızdan Liposuction ile Kurtulun

Bölgesel Yağlanmalarınızdan Liposuction ile Kurtulun

Bölgesel yağlar, genellikle kadınların en çok şikayet ettiği durumlardan biridir. Bu gibi durumların tedavi edilmesi için geliştirilen liposakşın ameliyatı ile kalıcı yağlar erimeye zaman kalmadan alınmaktadır.

ABONE OL
11 Haziran 2024 02:04
Bölgesel Yağlanmalarınızdan Liposuction ile Kurtulun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bölgesel yağlar, genellikle kadınların en çok şikayet ettiği durumlardan biridir. Bu gibi durumların tedavi edilmesi için geliştirilen liposakşın ameliyatı ile kalıcı yağlar erimeye zaman kalmadan alınmaktadır. Yağlanmanın bölgesine göre farklı yöntemler uygulansa da kalıcı yağlardan kurtulmanın kesi yollarından biri liposakşındır.

Bu yöntem, dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir işlemdir ve bu alanda uzman olan birçok hekim bulunmaktadır. Bu sayede bölgesel yağlanmalarınız için kolay bir şekilde hekim bulabilir ve ameliyat olabilirsiniz.

Liposuction Nedir?

Dünya çapında kalıcı yağların alınması için yaygın olarak kullanılan liposuciton, birçok kişi için büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu ameliyat sırasında vücuttaki fazla yağlar alınmaktadır. Bu yağlar, egzersiz ve diyete rağmen gitmeyen kalıcı yağlardır. Kalıcı yağlar için liposakşın ile olumlu sonuçlar alınması mümkünüdür. Kısa bir şekilde anlatacak olursak bu işlem ile vücuttaki fazlalık olan yağlan alınmaktadır. Bu işlem genellikle karın, kalça ve basen gibi bölgelere uygulanmaktadır.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Her ameliyatta olduğu gibi liposakşında belirli durumlarda uygulanmaktadır. Bölgesel yağlanmaları olan ve bu yağlardan kurtulmak isteyen kişiler için liposakşın yöntemi uygulanmaktadır. Bu işlem sağlığını yerinde olan ve herhangi bir cilt sorunu olmayan kişiler için geçerlidir. İşlem için uygun bir aday olduğunuz, hekim tarafından kararlaştırılacaktır.

İşlem öncesinde size belirli testler ve muayeneler yapılacaktır. Bölgeden alınacak yağ miktarı belirlenecektir. Bu aşamalardan sonra işlem için başlangıç aşamalarına geçilecektir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Bu işlemin yapımında birbirinden farklı olan bazı yöntemler ve teknikler kullanılmaktadır. Kişilerin vücut yapılarına ve yağlanma bölgelerine göre liposuction teknikleri uygulanır. Liposuction yöntemleri ile ilgili bir liste yapacak olursak;

  1. Lazer liposuciton,
  2. Islak teknik liposuction,
  3. Ultrasonik liposuction

Kişilerin yağlanma yerlerine ve yağlanma oranlarına göre uygulanacak yöntemler değişiklik göstermektedir. Sizin için en uygun yönteme hekiminiz karar verecektir. Uygun teknikler ile iyi ve kalıcı bir sonuç elde edilecektir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

İşlem öncesinde kullandığınız ilaçları hekiminize bildirerek ilaçların kullanımı hakkında bilgi almalısınız. Bunun yanı sıra liposuction ameliyatından iki hafta önce sigara kullanımına ara verilmelidir. İşlemden iki hafta boyunca da sigara içilmemelidir.

İşlem için ilk olarak hastalara belirli bir tarih verilmektedir. Ardından kişiler bu tarihte hastaneye gelerek ameliyat için hazırlanmaktadır. Ameliyat için kişilere genel anestezi uygulanmaktadır. Daha sonra ameliyat yapılmaktadır ve ameliyattan 1 – 2 gün sonra kişiler taburcu edilmektedir.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposakşın ameliyatı sonrasında hekiminizin söylediği durumlara dikkat etmeniz gerekir. Hekiminiz sizin için bazı ilaçlar reçete edecektir ve liposuction işlemi için özel bir korse takmanızı isteyecektir. Bu korse işlemin detaylarına göre 4 – 8 hafta boyunca kullanılacaktır. Hekiminizin gözetiminde korsenizi çıkaracağınız zaman belirlenecektir.

İşlem sonrasında morluk ve ödemler oldukça doğaldır. Zaman ilerledikçe bu etkiler ortadan kalkacaktır.

Liposuction Fiyatları

Bu işlem için belirli bir fiyat bilgisi almak pek mümkün değildir. Çünkü yöntemlere ve bölgere göre liposuction fiyatları değişiklik göstermektedir. Çünkü bu işlem kalça, bacak ve karın gibi birçok bölgeye yapılmaktadır.

Ayrıca bu işlemin birden fazla tekniği bulunmaktadır. Bölgelere ve yağ oranlarına göre yöntemler değişmektedir. Yöntemlere göre de liposuction fiyatları değişmektedir. Bu nedenle fiyat açısından uygulanacak teknik önemlidir.

Bunların yanı sıra hekim ve hastane seçiminizde fiyatlarınıza etki edecektir. Kesin ve net bir liposuction fiyatları için bu noktaları hesaba katmalısınız. Bu şekilde net bir fiyat bilgisi elde edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP