1xbet

van haber

DOLAR 31,0104 -0.02%
EURO 33,5869 0.02%
ALTIN 2.017,69-0,01
BITCOIN 1590109-1,24%
İzmir
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

 • SERVİS 1
 • SERVİS 3
 • FİNANSİF
 • İNTERAKTİF
 • HESAP
Liposuction Hakkında Genel Bilgiler

Liposuction Hakkında Genel Bilgiler

Liposuction, yağ aldırma, bölgesel zayıflamaya ihtiyacı olan ve çeşitli zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanması bulunan kişilerin tercih ettiği bir operasyondur.

ABONE OL
8 Mayıs 2023 00:24
Liposuction Hakkında Genel Bilgiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dengesiz ve yanlış beslenme alışkanlıkları ile birlikte hareketsiz yaşam tarzına bağlı olarak ortaya çıkan bölgesel vücut yağlanmalarından kurtulmak için yapılan liposuction vücutta bölgesel yeni şekillendirme operasyonudur.

Yağ aldırma, bölgesel zayıflamaya ihtiyacı olan ve çeşitli zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanması bulunan kişilerin tercih ettiği bir operasyondur.

Liposuction Neden Yapılır?

Yağ aldırma, bölgesel zayıflamaya ihtiyacı olan ve çeşitli zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanması bulunan kişilerin estetik dış görünümlerini iyileştirme amacı ile yapılan liposuction fiyatları ise uygulama yapılacak bölgeye göre değişir.

Liposuciton Hangi Durumlarda Yapılır?

Kişide kalça, basen, bel, diz, karın gibi geçmeyen zor yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların bulunduğu bölgelere liposuction uygulanır. Dengesiz ve yanlış beslenme alışkanlıkları ile birlikte hareketsiz yaşam tarzi sebebi ile ortaya çıkan işleme bölgesel vücut yağlanmalası liposuction diyoruz.

Liposuction Kimler Olmalı?

Geçmeyen zor yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların bulunduğu bölgelere liposakşın uygulanır. Yağ aldırma, henüz yeni doğum yapmış olan ya da şu an hamile olan kişiler dışında sağlığı yerinde olan tüm kişilere yapılabilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Yağ aldırma yöntemi uygulanırken farklı yöntemler uygulanabilir. Yöntem, liposuction uygulamasında kişinin vücut yapısına ve bölgesel yağlanmasına göre karar verilir. Yağ aldırmada 3 farklı yöntem bulunur:

 • Islak teknik,
 • Ultrasonik yöntem,
 • Lazer yöntemi 3 farklı yag aldırma çeşididir.

Bu çeşitler göre liposuction fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Lazer liposuctionun olduğu yöntemde az neredeyse hiç kalmadığı için sıklıkla tercih edilen normal operasyondur.

Liposuction Hangi Bölgeler İçin Tercih Edilir?

Vücuttaki yağlar aynı kalınlık ve zorlukta değildir. Daha çok bölgesel yağlanmalar için tercih edilen Liposuction uygulaması vücudun birçok bölümü için uygulanır. Peki bu operasyon en çok hangi bölgelere uygulanabilir?

 1. Karın bölgesi
 2. Basen ve kalça
 3. Üst kol ve uyluk
 4. İç ve alt bacak bölgeleri
 5. Çenenin alt bölgesi ve boyun bölgelerine uygulanabilir.

Liposuction Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Eğer sık kullanılan ilaçlar arasında aspirine benzer kan sulandırma için verilen ilaç ya da besin takviyeleri, meyveler, sebzeler var ise ameliyattan en az 10 gün önce tüketmeyi sonlandırmanız iyi olacaktır. Özellikle iyi bir yağ aldirma uygulaması için tuz ve şeker oranı da düşürülmeli ve listeden çıkarılmalıdır.

Liposuction Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ameliyat sonrası doktor tarafından verilen korsenin düzenli olarak kullanılması gereklidir. Kullanma süresi doktorunuzun önerisine göre olmalıdır.

Ameliyattan 1-2 saat geçer geçmez hastane içerisinde yavaş hareketlerle yürüme çalışmaları yapılmalıdır.

Ameliyattan sonra ilk 1 hafta boyunca hafif düzeyde baş dönmeleri gerçekleşebilir. Algıda güçlük, enerjisiz hissetme gibi durumlar vaser liposuction sonrası geçicidir. Önerilere dikkat ettiğiniz sürece bu süreci oldukça kısa sürede atlatabileceksiniz. Alkol – sigara tüketimini iyileşme tamamen bitmeden tercih etmemelisiniz.

Bol su, sebze suyu, meyve suyu tüketmeye ve çok sıvı beslenmelisiniz. Tuzlu ve şekerli gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Ameliyat sonrası liposuction fiyatları ile ilgili bir daha ayrıntı istemiyorsanız ilk günler tamamen sıvı odaklı beslenmeye alışınız. Ardından yavaşça ve doktor önerii ile katı gıdaları tuketmeye başlayabilirsiniz. İşlem sonrasındaki hafta ağır hareketler, spor faaliyetleri, egzersizlerden kaçınınız.

Uzak durulması gereken diğer konu da cinsel yaşamınızdır. Eğer bu ayrıntılara uyarsanız liposuction iyileşme süreniz daha hızlı olacaktır. Bu nedenle ilk üç hafta cinsel hayatınızdan uzak durmalısınız.

Liposuction Fiyatları

Yağ aldırma liposuction fiyatları yağın alınacağı bölgeye göre değişmektedir. Ayrıca deri sarkmasın diye başka uygulamalar da uygulanabilir. İşte tüm bunlar liposuction fiyatları seviyesini etkilemektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP