1xbet

van haber

DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 306879-0,41%
İzmir
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
Sanal Sunucular ve Fiziksel Sunucular

Sanal Sunucular ve Fiziksel Sunucular

ABONE OL
25 Kasım 2022 11:22
Sanal Sunucular ve Fiziksel Sunucular
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sanallaştırmanın popüler olmasının ana nedenlerinden biri, şirket içindeki fiziksel sunucu sayısını azaltarak yönetim maliyetlerini düşürmesidir. VDS olarak da bilinen fiziksel sunucuları her gün kullandığınız bilgisayarlar olarak tanımlayabilirsiniz. Bilgisayarınızla arasındaki temel fark, yüksek işlem gücüdür. Fiziksel ve sanal sunucular arasındaki farkı anlamak için bu bileşenleri kullanarak sunucuları parçalayacağız; performans, ölçeklenebilirlik, sistem kurtarma, taşınabilirlik ve yönetim.

Bu, ikisini birbirinden tamamen ayıran birkaç bileşenden biridir. Fiziksel bir makine ile bir veri merkezinden diğerine geçiş riskli bir görev olabilir. Bunun nedeni, diğer tüm bileşenleri taşımanız ve yeniden yapılandırmanız ile birlikte verileri başka bir disk alanına yedeklemeniz gerekmesidir. Sanal bir makine ile farklı makineler arasında daha düşük risklerle geçiş yapabilirsiniz. Bunun nedeni, sanal makinelerin donanımdan bağımsız olmasıdır.

İşletmeniz hızla ölçeklenmek istiyorsa, bu belirleyici faktör olmalıdır. Çoğu zaman, sanal makinelerin performans sorunları vardır (satıcıya bağlı olarak). Bu nedenle, kuruluşunuz sürekli ve büyük veri işleme görevleriyle uğraşıyorsa, fiziksel sunucular VM’lerden daha güçlü ve güvenilirdir.

Fiziksel Sunucu ve Sanal Sunucu Yönetimi

Şüphesiz, VM’leri yönetmek çok daha kolaydır. Fiziksel sunucuları yönetmek için çok sayıda yetenekli insan gücü gerekir ve bir sistem çöktüğünde çok zaman gerekir. Fiziksel sunucuların aksine, VM’lerin yönetimi çok daha kolaydır ve bir sanal makineyi kurtarmak için gereken tek şey birkaç tıklamadır. Altyapınızdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için bazı BT altyapı sağlayıcıları tarafından sunulan yönetilen hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

https://balhost.net.tr/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP