1xbet

van haber

DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11191081,71%
İzmir
18°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
DEÜ ve Buca Kaymakamlığı işbirliği protokolü

DEÜ ve Buca Kaymakamlığı işbirliği protokolü

ABONE OL
16 Nisan 2022 00:30
DEÜ ve Buca Kaymakamlığı işbirliği protokolü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ile Buca Kaymakamlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, DEÜ Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda okuyan öğrencilere yönelik eğitimler ve sosyal projeler gerçekleştirecek. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, projenin hayırlı olmasını dileyerek, “Üniversitemizin faaliyetlerinden sadece öğrencilerimizin değil, bulunduğumuz şehrin hatta tüm insanlığın faydalanmasını istiyor; bütün çalışmalarımızı üniversitemizin toplumla daha çok bütünleşeceği şekilde yürütüyoruz” diye konuştu.

İZMİR (İGFA)- Eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini aralıksız sürdüren Türkiye’nin köklü kurumu Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), toplumsal katkı sağlayan çalışmalarına da devam ediyor. Bu kapsamda, Buca Kaymakamlığı ile işbirliği protokolü imzalayan Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda okuyan öğrencilere yönelik eğitimler ve sosyal projeler gerçekleştirecek. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’in imzaladığı protokolle DEÜ’lü öğrenciler, Buca’da Milli Eğitime bağlı okullarda okuyan çocuklarla bir araya gelecek.

Protokol töreninde konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, her zaman yakın ilişki içerisinde oldukları Buca Kaymakamlığı ile var olan işbirliklerini geliştirmekten mutluluktan duyduklarını söyledi. Buca’da üç yerleşkelerinin bulunduğunu ve DEÜ’lü öğrencilerin ilçede yoğun olarak yaşadığını ifade eden Rektör Hotar, “Buca Kaymakamlığı ile yaptığımız protokolle ilçe sınırlarında yer alan Milli Eğitime bağlı okullarda eğitime ve toplumsal katkıya yönelik faaliyetler gerçekleştireceğiz. Üniversitemizin, hocalarımızın ve öğrencilerimizin katkısıyla Buca’da okuyan çocukları birçok etkinlik ve bilimsel faaliyetle buluşturacağız. Üniversitemizin faaliyetlerinden sadece öğrencilerimizin değil, bulunduğumuz şehrin hatta tüm insanlığın faydalanmasını istiyor; bütün çalışmalarımızı üniversitemizin toplumla daha çok bütünleşeceği şekilde yürütüyoruz. Üniversitemizin temel görevleri arasında yer alan toplumsal katkıyı, yürüttüğümüz faaliyetlerin merkezine koyuyoruz. Bakanlıklarımız, kaymakamlıklarımız ve ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla protokoller imzalıyoruz. Burada imzaladığımız protokolün de üniversitemize ve Buca ilçemize hayırlı olmasını diliyor; destekleriyle her zaman bizlerin yanında olan Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’e ve protokolün hayata geçirilmesinde emek veren mensuplarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Buca Kaymakamlığı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi ile sürekli temas halinde olduklarını söyleyen Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ise, “Buca, 520 bin nüfusuyla İzmir’in en kalabalık ilçesi konumunda yer alıyor. Üniversite dışında, sanayi siteler, sebze meyve hali gibi unsurların yer aldığı Buca’da günlük olarak yaklaşık 700 bin kişilik hareketlilik oluyor. Yaklaşık 80 bin civarında da öğrencimiz bulunuyor. Biz DEÜ’den hocalarımızla sürekli görüşüyoruz ve bizlerden desteklerini esirgemiyorlar. Biz de her zaman Dokuz Eylül Üniversitemizin yanındayız. Protokole emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP